צוואות דוגמאות

צוואות דוגמאות

צוואות דוגמאות -ישנן אין-ספור צוואות ודוגמאות לצוואות שונות. החל מדוגמאות של צוואות פשוטות המורות על העברת כל העיזבון ליורש יחיד וכלה בצוואות דוגמאות מורכבות המפרטות הוראות בדבר “יורש לאחר יוורש”.

בשונה מהדכה הרווחת, כל אחד יכול לכתוב לעצמו  צוואה, אפשר להתבסס על צוואות דוגמאות ושכל ישר ולרשום צוואה. החוק, חוק הירושה, מפרט ארבע סוגי צוואות כשירות לפי דין: צוואה בעדים, צוואה בפני רשות, צוואה שכיב מרע, צוואה בכתב יד.

ישנן דוגמאות צוואות לכל אחד מן הסוגים למפורטים לעיל.

אז למה נדרש ללכת לעו”ד לכתיבת צוואה כאשר ישנן כל-כך הרבה דוגמאות צוואות שונות?

כל מקרה, אבל כל מקרה, שונה ממקרה אחר. תפקידו של עו”ד לענייני ירושה הינו לוודא בראש ובראשונה שהצוואה עומדת בדרישות החוק ותוכר כצוואה. מפאת דרישות החוק, הן הדרישות הצורניות והן הדרישות המהותיות שהצוואה נדרשת לעמוד בהם עדיף לוודא עם בעל מקצוע, עורך דין לענייני ירושה, כי הצוואה תוכר על ידי רשם הירושה ובית המשפט ככל ותעמוד בבחינה שיפוטית. במקרים רבים הדוגמאות צוואות ומידע הקיים אונליין (במרשתת) אינו מדגיש את אותן דרישות ולעיתים דוגמאות צוואות חסרות את אותם מרכיבים וכלל לא יוכרו כצוואות לפי הדין בישראל.

דוגמאות צוואות ועורכי דין לירושה

מומחים בתחום דיני הירושה משלבים מעבר להכנת צוואה כשירה לפי דין גם שיקולים שונים. בשונה מצוואות דוגמאות והסברים המצויים באינטרנט (שוב בעברית מרשתת), ניסיונם של עורכי הדין לצוואות מלמד כיצד למנוע סכסוכים בין יורשים בעתיד וכיצד למקסם את “ההנאה” (הרווח) של היורשים מהצוואה.

כאשר עוסקים בליטיגציה (ייצוג מול ערכאות שיפוטיות) בנושאי צוואה וירושות, למדים כי מדומה מבניין שיסודותיו נדרשים להיות יציבים קונסטרוקטיבית, צוואה וירושה נדרשים לעמוד איתן אל מול מי שיכול להיות ירצה להטיל בהם ספק או לפרשם בצורה קצת שונה מכוונת כותבם. כאשר מגיעים לתיק בו המצווה, המוריש, הסתמך על צוואות דוגמאות או קיבל ייעוץ משפטי מעו”ד שצוואות ודיני הירושה אינן מומחיותו, לעיתים ניתן לראות כתוצאה מכך פסיקות שהיו הופכות את המצווה בקברו.

צוואות דוגמאות שונות מתי חייבים עו”ד מומחה לירושה

ישנם מקרים בהם חייבים עו”ד מומחה לענייני ירושה והסתמכות על צוואות דוגמאות אינטרנטיות מהוות מתכון בדוק לסכסוכים;

במקרים של נישואים שניים, בהם הגבר עדיין חב במזונות, צוואותו יכולה להשאיר לקונות משפטיות (נושאים שלא מתבררים מתוכה עד תום) ויכול להיוותר מצב בו אשתו השניה תהיה חבה במזונות כלפי ילדיו מנישואיו הראשונים, אפילו אם יש לה קושי לפרנס את ילדיהם המשותפים.

במקרים בהם חלק מן הירושה כולל זכויות במניות, חברות או תאגידים בעלי דבוקת שליטה, או מניה באגודה שיתופית.

בהורשת זכויות מכוח הסכם.

בהורשת זכויות בנחלה או משק עזר.

ועוד ועוד עוד דוגמאות צוואת שעריכתם ללא יד מכוונת יכולות הן לייצר אירועי מס שלא היה בכוונת המצווה לייצר ובכל להטיל חובת תשלום על מי מיורשיו, ודוגמאות צוואות שיצרו ויכוחים וסכסוכים משפחתיים שניתן ורצוי להימנע מהם על-ידי תכנון הצוואה וחלוקת העיזבון תוך היוועצות עם מומחה.

 

 

 

 

 

צוואות דוגמאות

אנו מתמחים בדיני ירושה וניהול סכסוכי ירושה. אנו מאמינים בניהול הליך קשוב לצרכי הלקוח, תוך הבנה כי הליך משפטי הינו זר לרוב לקוחותינו, ובעיקר כאשר מדובר על משפחה. אנו מלווים את לקוחותינו החל בהכנת צוואות ותכנון ההורשה, תוך פריסת אפשרויות לאופן חלוקה, וכלה בניהול סכסוכים.

עורך דין צוואות וירושות Wills Law

בס"ד

ייפוי כוח מתמשך
מסמך שימנע סכסוכים
מבצע!
100% חסכון של הוצאות כספיות מיותרות ובירוקרטיה
*ניתן לשלם בתשלומים נוחים

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

פתח צ'ט
1
שלום וברכה!
שלום וברכה!
איך אוכל לעזור?
Call Now Button