עיזבון – מושגי יסוד

עיזבון – מושגי יסוד

פרוש עיזבון

עיזבון פרוש – ה”עיזבון” הינו הגדרה כוללת למטלטליו מקרקעיו וזכויותיו השונות אשר היו לאדם אותן הוא מעביר, מוריש, לאחר לכתו. עיזבונו של האדם כולל זכויות, חובות וטובות הנאה אשר צמודות להם ואשר אינן פוקעות עם מותו של האדם.  עורך דין לענייני עיזבון מתמחה בכל הקשור אל נושא זה ויש להיוועץ עם עורך דין עיזבון בעל ניסיון

למרות האמור לעיל ישנן זכויות, בדגש על זכויות חוזיות ספציפיות, אשר אינן נכללות בעיזבונו של האדם ואת הנעשה בהם יש  לפרש לפי החוזה והפסיקה וזאת גם במקרים בהם רצונו של המוריש ידוע ועומד בסתירה. (לדוגמה: זכויות שנולדות עם מותו של אדם מכוח פנסיה (קופת קיצבה) או מכוחו של חוזה ביטוח וכן חוזים דומים.

עו”ד לענייני עיזבון מסביר – ישנן זכויות הקיימות לאדם מבלי שיהיו חלק מרכושו ואינן חלק מעיזבונו כגון זכויותיו בנחלה חקלאית (בעליה של נחלה אינו מוריש את נחלתו אלא מעבירה בהתאם לחוזה החכירה והוראות רשות מקרקעי ישראל, ועוד.)

האם ניתן בעזרת עו”ד עיזבון להשיג מזונות מהעיזבון*

במקרים בהם היו אי אלו בני משפחה, ילדי המוריש, אלמנתו, ואף במקרים מסוימים הוריו, תלויים במוריש לכלכלתם, ישנה אפשרות שתעמוד להם זכות לקבלת כספים מהעיזבון, מזונות מהעיזבון, וזאת אף בקדימות לזכותם של יורשי המנוח לקבל את חלקם בעיזבון.

עיזבון פרוש | עורך דין לענייני עיזבון | עורך דין עיזבון | עו”ד לענייני עיזבון | עו”ד עיזבון

עיזבון – מושגי יסוד

אנו מתמחים בדיני ירושה וניהול סכסוכי ירושה. אנו מאמינים בניהול הליך קשוב לצרכי הלקוח, תוך הבנה כי הליך משפטי הינו זר לרוב לקוחותינו, ובעיקר כאשר מדובר על משפחה. אנו מלווים את לקוחותינו החל בהכנת צוואות ותכנון ההורשה, תוך פריסת אפשרויות לאופן חלוקה, וכלה בניהול סכסוכים.

עורך דין צוואות וירושות Wills Law

בס"ד

ייפוי כוח מתמשך
מסמך שימנע סכסוכים
מבצע!
100% חסכון של הוצאות כספיות מיותרות ובירוקרטיה
*ניתן לשלם בתשלומים נוחים

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

פתח צ'ט
1
שלום וברכה!
שלום וברכה!
איך אוכל לעזור?
Call Now Button