עורך דין סכסוכי ירושה

סכסוכי ירושה

עורך דין סכסוכי ירושה – ניהול מאבק משפטי בענייני סכסוך בין יורשים | סכסוכי ירושה בין אחים | סכסוכי ירושה הלכה למעשה

ליטיגציה – סכסוכי ירושה

סכסוכי ירושה הינם דבר שכיח בישראל, בדיני הירושה רואים יותר סכסוכים (כגון ירושת נחלות במושבים וירושת זכויות בחברות ובתאגידים) אשר ניתן ועדיף היה שהיו נסגרים מחוץ לכותלי בית המשפט. סכסוכי הירושה המגיעים לפתחו של בית המשפט לענייני משפחה דרך סכסוכי ירושה בין אחים, יכולים להיגרר שנים רבות ולהוסיף עלויות כספיות ורגשיות שאף אחד מן הצדדים לא תכנן ולא מכוון אליהן. בין אם מדובר בהבטחות שניתנו בחיי המוריש שאינן קיבלו ביטוי בצוואתו ובין שמדובר במקרים בהם המוריש הגיע למצב תלותי בשנותיו המאוחרות וקיים חשש להשפעה בלתי הוגנת, לחץ, שהופעל עליו בעת כתיבת הצוואה מוצאים עצמם יורשים או “יורשים פוטנציאליים”, אחים, בסכסוך משפטי.

סכסוך בין יורשים, ובעיקר בסכסוך ירושה בין אחים, מעלה אמוציות, רגשות, כעסים ומטענים ישנים, הקיימים במשפחה מתחת לפני השטח. המלצתי כי לפני שפונים לעורך דין יש לשים לב מה מניעה את התביעה (ככל ואתם בצד ששוקל להגישה). יש מקרים בהם הסכסוך הגיע למחוזות (הזויים) בהם הסערה נסובה סביב פמוט או סידור תפילה. לא שאין ערך סנטימנטלי לדברים אלו, אולם גם אם נגרם לכם אבל, צריך לשקול אם באמת שווה להילחם על זה.

במקרים בהם תשובתכם הינה שצפוי להתפתח סכסוך בתוך המשפחה, אמליץ לגשת לייעוץ משפטי מקדים. ככה תראו אם תצליחו למנוע את ההגעה לבית המשפט וככל ונגיע להליך משפטי עדיף להגיע אליו מוכנים. לשאלה איך להתכונן להליך עוד לפני שהוא עולה לפני השטח אני ממליץ להתקשר ולקבל הכוונה ראשונית בטלפון.

במקרים בהם אתם בטוחים שנקלעתם לסכסוך בין אחים סביב הירושה, פנו בהקדם לעורך הדין. ניהול הליך משפטי נכון כולל מעבר לטיעונים הניתנים לשופט גם אסטרטגיה מול בני המשפחה. אילו בקשות נדרש להגיש מתי, איך לייצר מנופי לחץ ונדרש מוקדם ככל הניתן לבצע ניתוח והערכת סיכונים וסיכויים של ההליך, זאת המומחיות שלנו.

סכסוך בין יורשים איך להתמודד?

סכסוכי ירושה הלכה למעשה מחייבים סובלנות הואיל ויכולים הם להתארך. אנו מרבים לראות סכסוכי ירושה בין אחים במגזר הכפרי בו הזכות לרשת את “הבעלות” בנחלה ניתנת לבן אחד בלבד אולם סכסוכי ירושה בין אחים מופיעים במשפחות רבות. ניתוח הסכסוך הינו לא רק בפן המשפטי. ישנו הבדל בין סכסוכי ירושה בין אחים שלא דיברו זה אם זו עשרות שנים, אחים שלא ידעו זה על קיומו של זה או סכסוכי ירושה בין אחים אשר החיבור בניהם יכול להתאחות וניתן למנוע את הסלמת סכסוך הירושה בין האחים.

ככלל כאשר מדובר על סכסוך בין יורשים אנו ממליצים תמיד למצוא פתרונות אשר יחסכו מלקוחותינו את ההתכתשות בבית המשפט. בית משפט לענייני משפחה (בית משפט המוסמך לדון בעניין זה), על אף שלרוב יש בו יותר החלה מצד השופטים בהשוואה לערכאות “רגילות”, עדיין מביא עימו את הצרות של התדיינות מתישה ומי שאינו חי אותו כעניין שבשגרה ימצא שכל ההתנהלות של בתי המשפט בישראל יכולה להיות עבורו חוויה יקרה ולא נעימה כלל.

למרות האמור לעיל, אין פסול מלהגיש תביעה בעזרת עורך דין סכסוכי ירושה. כאשר נגרם עוול ששווה להילחם עליו, עורך דין לענייני ירושה מומחה חשוב באופן מכריע להצלחת ההליך, בעיקר כאשר נדרשת פרשנות מצבו השכלי או הנפשי של המצווה או פרשנות של הצוואה. כמו כן לא כל עורך דין ירושה יודע ליתן את המענה המשפטי ההולם בתחומים אשר מוגדרים כ”נישות”, אותן תתי-התמחויות אשר מחייבות הבנה באופן מדוקדק ודורשות הכרה של הפסיקה. לדוגמה: בדיני תאגידים – הרי אין דינה של ירושת זכויות בקיבוץ זהה לדינה של הורשת זכויות בחברה מסחרית ויש ליתן את הדעת לאותן דקויות. מקרים המגיעים אלינו לייצוג בערכאת הערעור במקרים של “נישות”, סכסוכי ירושה בין אחים בדבר זכויות יוצרים וסימני מסחר, ירושת נחלה, סכסוך בין אחים תוך הליך חדלות פירעון.. וכו’ חושפות את עודף הביטחון של עורכי דין בניהול הליכים שאינם מבינים דיה.

כאשר מדובר על סכסוך בין יורשים שאינם בני משפחה, לעומת סכסוך בין יורשים שהם בני משפחה מקרבה ראשונה, הטיפול ברוב המקרים יקבל פן שונה, לא רק מבחינה אמוציונלית, אפילו בעיניו של השופט, אפרט: כאשר ישנם יורשים (לדוגמה אחים) המנהלים סכסוך ירושה מול נושה של אביהם, השופטים (במקרים רבים) נוטים לפתח אוזן קשבת לטיעוניהם. על כן, יש להשתמש בטקטיקות טיעון המפעילות את הצד הרגשי אצל השופט או לחילופין מדגישות את הצד האנליטי אצל השופט, תלוי בצד המיצג. טקטיקות טיעון אלו הינן ככלי עזר בניהול ההליך המשפטי ומהוות עזר לבסיס, שהוא כמובן הטיעונים המשפטיים לגופם.

כאשר מתגלה סכסוך ירושה בין קבוצות יורשים, כגון סכסוך בין יורשים לפי דין לבין יורשים לפי צוואה, ניתן לעיתים לאגד את הקבוצה באינטרס משותף ולפעול כמקשה אחת. למרות שמבחינה משפטית תיאורטית העובדות והראיות אינן מושפעות מכך, בסכסוכי ירושה הלכה למעשה משתמשים עורכי דין בכלים והתניות פסיכולוגיות שונות כדי למקסם את סיכויי הזכייה.

הואיל ובנושאים משפטיים הקשורים לסכסוכי ירושה “שעון החול” לפתיחת הליך (כגון התנגדות לקיום צוואה) “רץ מהר”, ובשונה מתחומי משפט כגון נזיקין, אמליץ כי ככל וישנה שאלה, לפנות לייעוץ משפטי ראשוני אצל עורך דין סכסוכי ירושה ולא להמתין.

בעיות נפוצות ממשרד המשפטים

סכסוך בין יורשים | סכסוכי ירושה בין אחים | סכסוכי ירושה הלכה למעשה | עורך דין סכסוכי ירושה

6 סיבות למצוא עורך דין סכסוכי ירושה מומלץ
סכסוך בין יורשים

סכסוך בין יורשים

1. סכסוך בין יורשים – איך למצוא עורך-דין המושלם לכם?

כשנמצאים במצב של טלטלה רגשית לא בהכרח ממהרים לבצע מעשים ממשיים כדי להיחלץ ממצב זה ומשמעותי לעשות כן. ליטיגטור המשופשף בתחום עיקרי, לו אתם מתבקשים, יגדיל את אפשרות לקוחותיו להגיע אל התוצאה החיובית ביותר. במקרה בו עורכי דין פונים אל שאלה משפטית הם ידרשו להכיר את חומר הקייס (Case) לאורכו ולרוחבו. ודאו כי אתם מפנים את הלו”ז כדי לבחור מומחה בענף המשפטי לו מתבקשים. עורך דין מיומן ישכיל להציג את התקדימים המשפטיים וגבולות החוק בדרך פשוטה באופן נהיר. בחירת עוה”ד, במקביל לביטחון, יוצרת שביל להתקדם בו ומחלישה את אי-הוודאות.

יש להתייחס אל 3 נקודות קריטיות שלהלן: התמקצעות, זמינות והיחס הבינאישי. עו”ד הבודק את התיק באופן מעמיק מבחינה משפטית, מנתחו ומקשיב לשאלות ולמאווים שלך ומאפשר לפעול יחדיו לתוצאה המקסימלית ביותר בסיטואציה. בדקו שבטוח בחרתם עו”ד שרוב ניסיונו אכן פתרון הסתבכויות או השגת היעדים שאליהם אתם מאחלים להגיע. חשוב לבחור בעורך-דין בעל התמקצעות במצב הספציפי בו אתם שרויים ובכך להעצים את התמורה בגין זמנכם וממונכם. עורך דין ירושות

סכסוכי ירושה בין אחים
סכסוכי ירושה בין אחים

2. סכסוכי ירושה בין אחים – מדוע יש לגשת אל עו”ד מוקדם ככל הניתן

בתקווה כי הצעדים העיקריים מול בתי הדין יהיו נכונים ומתוכננים, המשך הצעדים יבנו כהמשכם הישיר. בעת שמתחילים פעולות ללא עזרה מקצועית, פעמים רבות הנזקים ישפיעו קשות על התובע. ככל שנעזרים בהכוונה מקצועית בשלב ההתחלתי יהיו סיכויים גבוהים יותר לעצור את כדור השלג של הסיבוכים.

טעויות גוררות בעיות, זמן והליכים מבוזבזים שרצוי להימנע מהם על-ידי מתן משקל לפעולות המשפטיות. הואיל ודנים אנו במצב פרטי או עסקי, שההכנסה שלך או של תלוייך מעורבת בו, חשוב לדייק בבחירת עו”ד שלך. בגלל הקושי שיכול להיווצר בניתוח המצב, אסור לדחות את הפעולות הנדרשות כי יש להגן על הזכויות ולקדמן.

ככול ואתם יודעים את הפעולות הצפויות ואת סדר הדברים כך תפעלו רגועים יותר. היצר לדחות משימות הוא רצון מוכר המצוי בכל אדם אך יודגש כי בתחום המשפט נדרש להילחם בו וצריך לבצע את העבודה. תכננו תכנית פעולה דרכה תעבדו בנוח ונתחיל ליצור את עתידכם.

עורך דין סכסוכי ירושה
עורך דין סכסוכי ירושה

3. עורך דין סכסוכי ירושה – אנחנו פה במטרה לייצר פתרון לבעיות המשפטיות שלכם.

באם מצאתם עצמכם רוצים תמיכה וייעוץ או הכוונה ותשובות להשגות בנושא משפטי אנחנו זמינים בכל עת. אנו מאמינים שעורך דין טוב מבין איך לפשט את החומרים המשפטיים ולא לסרבל אותם. עו”ד שבטוח בניתוחו המשפטי ובצדקת הלקוח יעשה את הנדרש כדי להגיע אל התוצאה המיטיבה בהתאם לתיק ובהתאם לנסיבות.

יש לזכור שרבות מה שנראה לאדם אחד כמו אנדרלמוסיה לאחר זהו סדר וכשיושב עו”ד המומחה לתחום מסוים קורא ומעמיק בניירת, העו”ד במהרה רואה את הטמון בבלגן. הבנת הפרוצדורה, ברוב המקרים, מאזנת את מד הלחץ ומשנה את פני הדברים עבור הלקוחות.

תפקידו של של עורך הדין גם לספק עבור לקוחותיו מצע האפשרויות המונחות על הפרק ולכוון את המהלכים שרצוי להחיל. עולות תהיות רבות לגבי מהי הדרך בה פועלים הדברים ועבור רוב האנשים תהיה הפעם הראשונה מול מערכת משפטית. במצבים כאלו מתחילות שאלות, כגון: מה המותר ומה האסור כצד בהליך לומר? מה המותר ומה האסור לצד מנגד? לפי כללי האתיקה, עורך-הדין שלך מחויב ונדרש לפי דין להימנע מניגוד אינטרסים על כן יוכל לטפל בתיקך רק במידה ואין איסור לפי כללי האתיקה של לשכת עוה”ד.

לפעמים קיימת תחושת מבוכה או פחד לחשוף לפני עו”ד באמיתות כאלו או אחרות, אך יש משמעות לשמור על שיח כנה. במצב כי צדדים נוספים המעורבים בתיק מהצד שלך אנו ממליצים לשתף אותם בבחירת עורך-הדין וזאת בשביל להימנע ממשקעים בנושא.

סכסוכי ירושה הלכה למעשה
סכסוכי ירושה הלכה למעשה

4. סכסוכי ירושה הלכה למעשה – איזה סוגי התמחויות קיימים?

בעיקרון, המשפט נחלק ל-3 ענפים: אזרחי, מנהלי ופלילי. ענף המשפט יהיה בהקשר לתיק, למטרת הלקוח ומצב חוקי בו הוא נמצא. ככל ומדברים על תחום, לדוגמא: דיני משפחה, ניהול עסקים או עריכת הצוואה, נדרש למצוא עו”ד מומחה בתחום זה. לאור הנושאים המגוונים בהם עוסקים עוה”ד נדרש לוודא שנבחר בעורך דין המומחה במצבים כשלך.

יגיע השלב בו אתם מחפשים מידע ספציפי אליכם, תאמו פגישה עם עוה”ד כדי לארגן לעצמכם את תוכן המידעים בנושא. הליך של גירושין ברוב המקרים יצוות אל עו”ד לדיני משפחה וטיפול רפואי רשלנות יטופל על ידי עו”ד נזיקין וכך הלאה. אף-על-פי שמומחיות וניסיון הינם משמעותיים אסור להתפשר על יחס אנושי והרגשת נינוחות לצד עורך דינך.

סכסוכי ירושה בין אחים
סכסוכי ירושה בין אחים

5. סכסוכי ירושה בין אחים – לייצג תיק בהעדר עורך דין

כל אדם ששוקל לייצג את עצמו בהליך משפטי חייב שיבין מה החלטה זאת כוללת. לרוב כאשר מישהו חושב לייצג את עצמו אינו מדמיין את כל הניירת הנדרשת, עמידה בלוח הזמנים וחקירת התקדימים השונים בנושא. למרות שניתן לפתוח תיקים בבית משפט גם ללא עו”ד זהו לא מהלך מומלץ אם רצונך להגן על עצמך מטעויות גדולות. אם אתם מחליטים לשכור עורך דין הדבר לא אומר כי וויתרתם על המקום שלכם בלנהל את התיק. בשיתוף עוה”ד אפשר לקדם את מטרותיך ולהיות רגוע שיש מי ששומר על זכויותיך.

עורכי דין סכסוכי ירושה
עורכי דין סכסוכי ירושה

6. עורכי דין סכסוכי ירושה – מהרהר על לערער

הרבה מסתמכים על שיקבלו הזדמנויות נוספות ויתאפשר לערער על החלטה עוד ועוד ולא כך הדבר. יש להפנים כי לא בכל מצב קיימת הזדמנות נוספת ולא תמיד תתאפשר הבקשה שלך לערעור. הדרך לתוצאה טובה תהיה לרכז את המידע ולהתמקד בלעשות את כל שאפשר בכל צעד בהליך על מנת למצות את הזכויות. בהנחה שהמקרה שלך סבוך או עלול להסתבך ולהתארך אסור להקל ראש בבחירת העורך דין שילווה את התיק שלך.

סכסוך בין יורשים
סכסוך בין יורשים

7. עוד על סכסוך בין יורשים

סכסוכי ירושה בין אחים | עורך דין סכסוכי ירושה | סכסוכי ירושה הלכה למעשה | עורכי דין סכסוכי ירושה | סכסוך בין יורשים

עורך דין סכסוכי ירושה

אנו מתמחים בדיני ירושה וניהול סכסוכי ירושה. אנו מאמינים בניהול הליך קשוב לצרכי הלקוח, תוך הבנה כי הליך משפטי הינו זר לרוב לקוחותינו, ובעיקר כאשר מדובר על משפחה. אנו מלווים את לקוחותינו החל בהכנת צוואות ותכנון ההורשה, תוך פריסת אפשרויות לאופן חלוקה, וכלה בניהול סכסוכים.

עורך דין צוואות וירושות Wills Law

בס"ד

ייפוי כוח מתמשך
מסמך שימנע סכסוכים
מבצע!
100% חסכון של הוצאות כספיות מיותרות ובירוקרטיה
*ניתן לשלם בתשלומים נוחים

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

פתח צ'ט
1
שלום וברכה!
שלום וברכה!
איך אוכל לעזור?
Call Now Button