ביקורת מבנים – גילויי ליקויים בנכס

ביקורת מבנים

ביקורת מבנים היא דבר חשוב מאוד. בעיקר בתור בדק בית בטרם רכישת נכס, אך לא רק. זוהי ביקורת אותה מבצעים מהנדסים מתחום ביקורת מבנים ואיתור ליקויים. השירותים הללו עשויים להיות רלוונטיים גם למי שרוצה למכור נכס ולדעת את מצבו. בנייני מגורים שרוצים לדעת אילו ליקויים יש במבנה ובמה צריך לטפל. והשירות יכול להשתלב גם בתכניות שיפוץ והתחדשות עירונית.

על מנת לבצע בדיקה של נכס, ולקבל את תמונת המצב האמתית, לא ניתן להסתפק במראה העיניים. יש צורך בבדיקה מקצועית על ידי מי שהוסמך לכך – כלומר באמצעות מהנדס מומחה לביקורת מבנים. חשוב כאן גם הידע, וגם הניסיון.

תפקידם של המהנדסים הוא לאתר ליקויים בנכס, בין אם אלו ליקויים בטיחותיים ובין אם לאו ליקויים אסתטיים. וכאשר ישנם ליקויים אסתטיים, הם צריכים לרדת לעומקם ולהבין אילו ליקויים ישנם שגורמים להם. רק מהנדסים מתחום הבנייה יודעים לגלות את הדברים הללו.

ידע הנדסי הוא הכרחי, אך ביקורת מבנים צריכה להעמיד את הממצאים מהשטח אל מול תכניות הבנייה, ואל מול תקנות וחוקים שונים. אלו יכולות להיות תקנות של חוקי המדינה, תקנות של רשויות מקומיות, מדיניות פיקוד העורף, המשרד לאיכות הסביבה ועוד. לא ניתן לחפף!
הביקורת נעשית על פי כל הסטנדרטים המקצועיים ולאחר ביצוע בדיקות הנדסיות מקיפות. היא ניתנת בכתב והיא צפויה לכלול: פירוט של הליקויים בנכס, אומדן העלויות לתיקון הליקויים, המלצות ותצהירים לבית המשפט.

חשוב לעשות זאת באמצעות חברת בדק בית מומלצת ובעלת ניסיון. יש הרבה דברים חשובים שעומדים על הפרק, ואינכם רוצים שום סיכון.

בדק בית ארד

ליקויי בניה שכיחים

בעיות איטום – אחת הבעיות החמורות במבנים הן בעיות איטום. אלו גורמות לבעיות רטיבות המובילות לנזקים כבדים למבנה. אלו יכולות להיות בעיות איטום בקירות חיצוניים, בעיות בגג, ואפילו חלונות, מרפסות ומרתפים. לעתים קל לראות מייד את הסימנים של רטיבות, אך לא תמיד.

סדקים בקירות – סדקים הם לא רק עניין אסתטי, הם יכולים להיות סיכון של ממש. במידה וישנם סדקים חשוב מאוד לאפיין אותם ולהבין האם מדובר בקורות או עמודים תומכים, וכיצד לטפל בהם.

בעיות אסתטיות – לעתים אלו הן בעיות הפוגעות במראה, אך אין בהן סכנה. למשל הבדל צבע בריצוף או התקנה חובבנית, אי אחידות עיצובית, צביעה לא מקצועית ועוד.

ביקורת מבנים – הביקורת ששומרת עליכם

ביקורת מבנים עשויה להידרש בשלבים שונים. זוהי עשויה להיות ביקורת המתבצעת בשלבי הבנייה. ביקורת לפני שרוכשים דירה מקבלן או לפני שרוכשים דירה מיד שנייה. ביקורת מבנים תסייע לכם לזהות תקלות אשר עלולות להוות סכנה, וגם לגרום להוצאות כבדות. בזכות הבדיקות תוכלו לאמוד את אורך חיי המבנה, ולדעת מה לעשות על מנת לשמר אותו.

כל מבנה חשוף לפגעי הזמן. ככל שחולפות השנים, כך מתגלות יותר ויותר בעיות וליקויים הפוגעים באיכות הימים ופוגעים בעמידות המבנה ומסכנים אותה בטווח הארוך. לא רק שיש כאן פגיעה באיכות החיים של הדיירים, אלא גם ירידת ערך של הנכס. אך לא תמיד הדברים הללו גלויים לעין. יתכן כי ישנן בעיות חמורות בתשתיות, אך הן עדיין לא באות לידי ביטוי בצורה חיצונית. ורק מהנדסים בעלי ניסיון של ביקורת מבנים ידעו לזהות זאת.
אמנם הזמן הוא גורם משמעותי לליקויים ובעיות תחזוקה, אך אלו עשויים להיות גם בדירות חדשות. רק בדיקה מקצועית תוכל לספק לנו את תמונת המצב המקצועית. וכאשר יש לנו דוח מפורט, הדבר ישפיע על ההחלטות שלנו ועל ניהול המשא ומתן.

ארד בדק בית

ביקורת מבנים זה ארד בדק בית. לאחר שהבנו את החשיבות הגדולה של ביקורת מבנים, נשאלת השאלה היכן לעשות זאת. ההמלצה היא על חברה הנדסית בעלת ניסיון וותק בתחום. ובאופן טבעי, מעל כולן בולטת חברת ארד בדק בית.
החברה, בראשותו של המהנדס רון ארד, פועלת בתחום כבר קרוב לעשרים שנה. במסגרת שירותי הבדיקה של החברה ישנו שירות של בדק בית לדירות פרטיים, שטחים ציבוריים, מבבני ציבור ועוד. אנו מספקים לכם ביקורת מבנים המזהה כל ליקוי או כל חריגה – כל מה שמסכן את הנכס, אתכם ועלול להשפיע על החלטותיכם. ואת הכל כמובן תקבלו בדוח מסודר.
בין אם אתם עומדים לרכוש נכס, או רוצים לדעת מה מצבו של הנכס שברשותכם, חברת ארד בדק בית תמיד תספק לכם את הפתרון המתאים. שירותי ביקורת מבנים מקיפים ומפורטים, בדרגת האמינות הגבוהה ביותר. עורכי דין ממליצים על כך.

ביקורת מבנים – גילויי ליקויים בנכס

אנו מתמחים בדיני ירושה וניהול סכסוכי ירושה. אנו מאמינים בניהול הליך קשוב לצרכי הלקוח, תוך הבנה כי הליך משפטי הינו זר לרוב לקוחותינו, ובעיקר כאשר מדובר על משפחה. אנו מלווים את לקוחותינו החל בהכנת צוואות ותכנון ההורשה, תוך פריסת אפשרויות לאופן חלוקה, וכלה בניהול סכסוכים.

עורך דין צוואות וירושות Wills Law

בס"ד

ייפוי כוח מתמשך
מסמך שימנע סכסוכים
מבצע!
100% חסכון של הוצאות כספיות מיותרות ובירוקרטיה
*ניתן לשלם בתשלומים נוחים

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

פתח צ'ט
1
שלום וברכה!
שלום וברכה!
איך אוכל לעזור?
Call Now Button