בדיקת סטטוס צו ירושה

בדיקת סטטוס צו ירושה

בדיקת סטטוס צו ירושה

בדיקת צו ירושה

בדיקת צו ירושה נעשית במספר מישורים, אולם קודם קצת רקע;

בדיקת מצב תיק רשם הירושות נדרש היות ולאחר מותו של אדם עיזבונו נותר כאילו תלוי באוויר, אין לגעת ברכושו כי לא ידוע עדיין מי הם יורשיו. צו ירושה הינו החלטה שיפוטית של הרשם לענייני ירושה אשר קובעת את אופי חלוקת רכושו, זכויותיו וכספו שהותיר המוריש.

אם בצוואה עסקינן “בדיקת צו ירושה” אינו מינוח מדויק ונדרש להגיש במקום בקשה לצו ירושה, בקשה לצו קיום צוואה. בדיקת צו ירושה הינה בדיקה של קצב התקדמות (סטטוס הבקשה) בצינורות המערכת הבירוקרטית של הרשם.

אם מדובר על ירושה לפי דין, במקרים בהם המנוח לא הותיר אחריו צוואה, הרי בדיקת צו הירושה הינה זהה, אולם צו הירושה ייתן תוקף ומענה לשאלה מי הם אותם יורשים.

בדיקת צו קיום צוואה

בדיקת צו קיום צוואה הינה בדיקה אשר מהווה ברור מצב הבקשה שהוגשה לרשם לענייני ירושה ומה מצבה של הבקשה. בדיקת צו קיום צוואה נעשה היום על ידי המשרד באופן ישיר ומקוון במערכת לאיתור תיקים וביצוע פעולות באופן “חכם” מול משרד הרשם לענייני ירושה.

בשאלת הזמן לקבלת צו הירושה, מצב תיק רשם הירושות ניתן לראות מה מצבה של הבקשה נכון למועד הברור מול משרדי הרשם ואין מתקבלת התחייבות ממשרד הרשם לפרק הזמן הנותר עד לקבלת צו קיום צוואה.

אומנם משרדים אשר מקיימים קשר רציף מול עובדי הרשם לענייני ירושה מקבלים לעיתים צפי, או הערכה לכמות העומס העומדת לפני משרדי הרשם, אולם אין בכך כדי להוות רמיזה ליכולת משרדנו או משרדים אחרים אכן לזרז את הצו. על כן בדיקת צו קיום צוואה מבוצעת היום באופן זהה במשרדי עורכי דין, ואין יתרון לאף משרד בבדיקת צו קיום ירושה.

למרות האמור, אנו ממליצים כי פעולות משפטיות בדומה לפעולות כירוגיות רפואיות יעשו על ידי מומחים בתחום מומחיותם. לא הייתי רוצה שרופא השיניים הטוב בעולם ינתח אותי בניתוח מעקפים ולא הייתי מעביר את הטיפול בצו קיום צוואה לעו”ד שצוואות וירושות אינו תחום מומחיותו ואינו בקיא בנושא דיה.

הרשם לענייני ירושה סטטוס בקשה

בדיקת בקשה לצו ירושה מוגשת למשרדי הרשם לענייני ירושה שהינו גוף סטטוטורי אשר מרכז בידיו כל בקשה לצו ירושה.

לאחר מותו של אדם קרוביו, לרוב באמצעות עורכי דינם, נדרשים להגיש לרשם לענייני ירושה בקשה להכרה בצוואתו. המנוח, המוריש, המותיר אחריו את עיזבונו, הרכוש – נכסים כספים וזכויותיו שהשאיר בלכתו מועברים תיאורטית ליורשיו עם מותו. אולם למעשה יורשיו אינם מוכרזים יורשיו עד לאחר שצוואתו תקבל תוקף משפטי.

לאחר הגשת הבקשה נדרשים היורשים הפוטנציאליים להמתין, לעיתים להמתין זמן לא מבוטל, עד שמתקבלת תשובה ממשרדי הרשם לענייני ירושה ולכן פונים עורכי דין ויורשים בבקשות חוזרות לרשם בשאלה על מצב בקשה לצו ירושה.

על כן רבים נדרשים לפנות בשאלה והרשם לענייני ירושה סטטוס בקשה הפך לשאלה קבועה של המגישים בקשה לצו ירושה.

אנו ממליצים לכל לקוחותינו לא לחשוש ולדרוש תשובה לשאלה זו.

בדיקה מול הרשם לענייני ירושה סטטוס הבקשה נעשית דרך אתר הרשם לענייני ירושה, ושם ניתן היום לעורכי דין לקבל מידע ישיר מהמערכת של הרשם לענייני ירושה ולבדוק את התקדמות (סטטוס) הבקשה.

כמו כן בקלות ניתן לבצע באופן ישיר מול מערכת הרשם לענייני ירושה את הפעולות הבאות:

בקשות שהוגשו לרשם הירושה ומצבן.

צווי ירושה שנתנו על ידי רשם הירושה.

בדיקת קיום בקשת ירושה על מנוח ברשם הירושה, בתי הדין הרבניים ובתי המשפט.

בירור מתן תגובת היועץ המשפטי לבקשות בנושא עזבון ומעמד אישי

למרות כל האמור לעיל, בשונה מהזמנים בהם בדיקת סטטוס הבקשה מול הרשם נעשתה טלפונית, היום אין בבדיקת סטטוס הבקשה מול הרשם לענייני ירושה כדי לקדם או לזרז את הבקשה לגופה.

סטטוס צו ירושה

סטטוס צו ירושה הינו בדיקה הנעשית מול הרשם (רשם לענייני ירושה) באופן מקוון, אונליין ואינה דורשת מיומנות משפטית מורכבת.

כל משרד עורכי דין לענייני צוואת וירושות יכול לבצע בדיקת סטטוס צו ירושה.

סטטוס צו ירושה לא נותן מענה מדויק לכמה זמן לוקח לקבל צו קיום צוואה או כמה זמן לוקח לצו ירושה, אולם יכול ליתן אינדיקציה לשלבי ההליך וליתן הערכה לזמן שנותר עד לקבלת הצו. מניסיון סטטוס צו הירושה וזמן קבלת הצו תלוי במחוז בו מוגשת הבקשה.

כאמור לעיל, לאחר מותו של אדם על יורשיו להגיש בקשה להכרה בזכותם לרשת. (בקשה המוגשת לא על ידי עו”ד ירושות יכולה להיות מוגשת באופן ידני ובקשה המוגשת על ידי עורך דין תוגש באופן מקוון).

דרך המרשתת (האינטרנט) באמצעות כרטיס זיהוי כחם וקוד גישה יכול עורך הדין שלכם מלבד לבחון את סטטוס צו קיום צוואה או סטטוס בקשה לצו ירושה לבצע פעולות נוספות כגון: דרישת וקבלת העתקי צווים שניתנו על ידי הרשם, השלמת מסמכים ישירות מול מזכירות רשם הירושה, מתן תשובות ומענה לדרישות העוזר המשפטי וכן ביצוע פעולות כלליות ישירות מול הרשם לענייני ירושה באופן מהיר לרבות הגשת התנגדות, בקשה למינוי מנהל עיזבון, תיקון “טעות סופר” ועוד.

לבקשה המוגשת לרשם יש לצרף מסמכים משפטיים רלוונטיים, הינה מוגשת בטפסים ייעודיים והיא תפורסם.

נציין כי המגיש בקשה חייב בתשלום אגרה אשר יש לצרפה להגשת הבקשה.

 

בדיקת סטטוס צו ירושה

אנו מתמחים בדיני ירושה וניהול סכסוכי ירושה. אנו מאמינים בניהול הליך קשוב לצרכי הלקוח, תוך הבנה כי הליך משפטי הינו זר לרוב לקוחותינו, ובעיקר כאשר מדובר על משפחה. אנו מלווים את לקוחותינו החל בהכנת צוואות ותכנון ההורשה, תוך פריסת אפשרויות לאופן חלוקה, וכלה בניהול סכסוכים.

עורך דין צוואות וירושות Wills Law

בס"ד

ייפוי כוח מתמשך
מסמך שימנע סכסוכים
מבצע!
100% חסכון של הוצאות כספיות מיותרות ובירוקרטיה
*ניתן לשלם בתשלומים נוחים

מגיע לך ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

פתח צ'ט
1
שלום וברכה!
שלום וברכה!
איך אוכל לעזור?
Call Now Button